Co to jest malowanie po numerach?

17.08.2017
Artykuły

Co stanowią obrazy po numerach i dlaczego one są tak popularne, możecie Państwo dowiedzieć się z następującego artykułu.


Obrazy po numerach odnoszą się do kategorii towarów DIY (DO IT YOURSELFT), co w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „Zrób sam”. Początkowo wymyślony ponad 50 lat temu w USA, dany segment rynku nabiera obroty, kontynuując stały wrost i poszerenie. Ogółem w ciągu kilku lat od chwili wykonania pierwszych wzorów handlowych zostało sprzedane ponad 12 milionów obrazów – był to nieprawdopodobny wybuch popularności na rynkach międzynarodowych.
W latach 2000-ch na Wschodzie w krajach Azji dzięki współczesnym technologiom produkcja malowań po numerach zdobyła "drugi oddech" i szeroko dała się poznać. Obrazy po numerach poważnie odsunęły klasyczny i tradycyjny element rynku DIY - haftowanie krzyżykiem, przynosząc na rynek coś nowego i oryginalnego. Współcześni producenci obrazów po numerach proponują ogromny asortyment danej produkcji: różnego pomiaru, jakości, tematyki i kompletowania. Towar jest szeroko przedstawiony w większości krajów świata, jego sprzedaż wynosi ponad setkę milionów dolarów rocznie. Właśnie dlatego malowania po numerach obecnie stanowią jeden z podstawowych driverów współczesnego rynku DIY i przeżywają burzliwy wzrost.
A więc, co to jest, obrazy po numerach?
Malarstwo po numerach, malowania po numerach, malowania po cyfrach, cyfrowe malarstwo, malowanie po numerach – wszystko to synonimy słowa „Rysowanie po numerach” (Painting by numbers) albo "Obrazy po numerach", oznaczające ten sam proces.
Istota danego procesu następna:
• Komplet do twórczości posiada artystyczną podstawę (bawełna albo tektura); podstawą jest podzielonie na określone segmenty; każdy segment ma granicę i jest obramowany przez kontur, któremu nadany swój numer porządkowy
• Numer segmentu zgadza się z numerem farby, którymi kompletuje się każdy komplet do twórczości. Nasze zadanie – zamalować wszystkie segmenty płótna farbami kolorowymi z odpowiednimi numerami i otrzymać wspaniałe i unikatowe arcydzieło!

Poradzić sobie z takim zajęciem może każdy, właśnie dlatego obrazy po numerach obecnie są tak popularne.

Oryginał                                                                         Gotowy obraz
 
Malowanie obrazów po numerach to unikatowa możliwość dla każdego poczuć się artystą, tworząc arcydzieło swoimi własnymi rękami. Dzięki technice rysowania po numerach każdy może tworzyć piękne obrazy nie mając do tego specjalnego wykształcenia artystycznego. W tym celu Państwu trzeba będzie nabyć komplet do twórczości PICASSO i zamalować ponumerowane powierzchnie płótna farbami kolorowymi z numerami, które odpowiadają temu albo innemu numerowi na obrazie.
A jeżeli posiadają Państwo minimalne nawyki malarstwa, takie jak szkliwienie, płynne przejścia barwne, dywizjonizm, efekt zmiękczenia krawędzi i inne – praca zostanie maksymalnie zbliżona do oryginału, posiadając do tego jaskrawą indywidualność i unikatowe właściwości, właściwe tylko Państwu!
Komplet do twórczości składa się z 2 elementów podstawowych: płótna i kompletu specjalnych farb. Płótno artystyczne jest naciągnięte na drewniany blejtram i w całości gotowe do pracy. Płótno jest wyrobione z zagruntowanego płótna wysokiej jakości naturalnej z fakturą lnianą (100 % bawełna) i stanowi graficzny schemat z konturami, wykonany przez doświadczonych artystów ręcznie i skorygowaną w taki sposób, żeby niezawodnie mógł w całości nacieszyć się pasjonującym procesem rysowania. Zamiast płótna niektórzy producenci wykorzystują gęstą teksturę. Także spotykają się obrazy z płótnamisyntetycznym. Z naszego punktu widzenia właśnie naturalne płótno bawełniane stanowi najbardziej optymalny i właściwy wybór przecież właśnie na takich płótnach rysują prawdziwi artyści.

W komplecie z płótnem do rysowania idą farby. W zależności od producenta, w komplety mogą wchodzić albo kolory podstawowe, które trzeba mieszać w celu otrzymania potrzebnego odcienia i efektu, albo już w całości gotowe i ponumerowane komplety farb niezbędnych kolorów, które nie trzeba mieszać samodzielnie, ponieważ o tym zawczasu zatroszczył się producent. W takich kompletach farby idealnie dobrane według gamy kolorów i przedstawione w potrzebnej ilości, żeby przyszłe arcydzieło było bez wątpienia podobne do oryginału a może nawet lepsze; -) Wszystko zależy tylko od Państwa!
Dlatego nawet jeśli w szkole mama przygotowywała lekcje rysowania zamiast Pańśtwa, pierwsze próby pióra skończyły się lekką przykrością, za swoje własne „arcydzieła” czasem wypadało rómienić się i nie zna się Państwo na skomplikowanych i konserwatywnyh abc artystycznych, kanonach i zasadach – nie ma nieszczęścia! Teraz wszystko jest proste i dostępne! Nasze komplety PICASSO pomogą zrealizować wszystkie życzenia!


Przykłady gotowych obrazów
Obrazy po numerach zdobyły uznanie na całym świecie i dostarczają zadowolenie ludziom wszystkich wieków, kontynuując zdobycie coraz nowych i nowych wielbicieli.
Dołącz się!

 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
Zaloguj się i napisz opinię