Rodzaje, jakość i asortyment obrazów po numerach

30.08.2017
Artykuły
Po przeczytaniu danego artykułu poznają Państwo, jakie istnieje malowania po numerach; jakie rozmiary obrazów po numerach; tematyka malowania po numerach na płótnie i ich jakość.
Obrazy po numerach biorą pod umagę różne grupy wiekowe, posiadają różną złożoność, rozmiary. Jednak bez względu na wiek oraz preferencje do wypełnienia obrazu (pejzaże, martwe natury, portrety etc.), każdy odnajdzie dla siebie coś nowego i ciekawego.
ROZMIARY OBRAZÓW PO NUMERACH. CZYNNIK KSZTAŁTU MALOWAŃ PO NUMERACH
Współczesny rynek proponuje ogromną różnorodność rozmiarów obrazów, jednak największym popytem korzystają się następujące popularne rozmiary malowań po numerach: 10 см* 15 cm; 20 см* 30 cm; 30 см* 40 cm; 40 см* 40 cm; 40 см* 50 cm.
Spotykają się również obrazy większych rozmiarów, na przykład: 50 сm* 65 cm, 40 см* 80 cm i ogromne obrazy składowe, osiągające rozmiarów 50 см* 200 cm a nawet więcej.
Wszystkie obrazy można podzielić na 2 duże grupy: obrazy pojedyncze (w komplecie 1 obraz) i obrazy modułowe (komplet składa się z 2- ch i więcej obrazów, które jednoczone są 1-ym tematem).
Jeżeli chodzi o obrazach pojedynczych, w przytłaczającej większości przypadków ich rozmiary nie przekraczają wsokości 50 cm i 90 cm długości. Wszystkie obrazy większego rozmiaru są albo składowe, na przykład, tryptyki (3 obrazy), albo są dostarczane w rozebranej postaci: płótno i komplet drewnianych listw, z których później montuje się blejtram, na który naciąga się płótno.
Najpopularniejszy rozmiar obrazu pojedynczego – 40 сm* 50 cm. Właśnie w tym rozmiarze jest przedstawiona największa różnorodność tematów, taki rozmiar jest uniwersalnym i będzie pasował do każdego wnętrza.
Oddzielnie można wyodrębnić bardzo ciekawy rodzaj obrazów pod nazwą "politryptyki", co w tłumaczeniu oznacza "liczny", "składający się z wielu". Mówiąc po prostu do tej grupy wchodzą wszystkie obrazy modułowe, t j. 2 i wiecej obrazów są połączone jedną tematyką i wyglądają jako jednolita całość .
Najpopularniejsze wśród politryptyków to tryptyki, t j. obraz z 3-ch oddzielnych części. Także odmianę politryptyków stanowią dyptyki, kwadryptyki i 5 - 6 sekcyjne obrazy.
Dyptyki to obrazy z dwóch części, tj. parowe plastyczne dzieło. Podstawowy rozmiar - 60 * 120


Tryptyk to najbardziej popularny rodzaj politryptykow. Jest to dzieło sztuki, składające się z trzech obrazów. Obrazy są jednoczone jednym tematem albo ogólną ideą. Praca rozdziela się na trzy sekcje, które wiszą razem i obok. Średnia praca może być największą, po bokach są rozmieszczone dwie mniejsze sekcje tryptyku. Albo składające tryptyki są równych rozmiarów. Głównie są przedstawione w rozmiarach 40 * 120, 50 * 150


Politryptyki z 4-ch sekcje mają rozmiar 50 * 200 i inne.
Rozmiar obrazu decyduje o docelowym audytorium, któremu one przeznaczone.
Tak, malowania po numerach niewielkiego rozmiaru (10 * 15, 20 * 30, 30 * 30) będą ciekawe młodym artystom od 4 do 12 lat, ponieważ są stosunkowo proste w ozdabianiu i stanowią wesołe i ciekawe tematy z bohaterami ukochanych kreskówek, dobrymi zwierzętami i innymi tematami tematyki dziecięcej. Taki rozmiar obrazu może narysować każde dziecko, samodzielnie albo za pomocą dorosłego, przyczym proces rysowania nie zabierze wiele czasu i sił.
Malowania po cyfrach większego rozmiaru (od 30 cm* 40 cm i kończąc dużymi obrazami modułowymi) są do dyspozycji doroślejszego doświadczonego audytorium od 12 lat, a także dla wszystkich, kto chce zanurzyć się w świat pięknego malarstwa i atmosferę pracowni twórczej prawdziwych artystów.
Takie obrazy po numerach będą potrzebować więcej czasu i cierpliwości, ponieważ są podzielone na drobniejsze segmenty, liczba kolorów w obrazie – od 20 i więcej. Ale i wynik nie rozczaruje - wychodzi wspaniały duży obraz, który nie przestanie cieszyć Państwa przy każdym spojrzeniu na niego!
TYPY OBRAZÓW PO NUMERACH
Co dotyczy bezpośrednio typów obrazów, tu można wyodrębnić 2 duże grupy: klasyczne obrazy po numerach i obrazy specjalne z unikatowymi właściwościami.
Klasyczne malowania po cyfrach stanowią standardowe komplety farb i pędzelków do rysowania rozmaitych tematyk i rozmiarów.
Obrazy specjalne posiadają określone właściwości unikatowe, co pozwala wyodrębnić ich w oddzielny podgatunek. Spotykają się następujące warianty:
1) Obrazy luminescencyjne. W danych malowaniach po cyfrach oprócz standardowych farb akrylowych są obecne specjalne farby luminescencyjne (fosforowe), które nanoszą się na gotowy obraz w celu nadania mu świecącego się efektu w ciemności. Wygląda całe to piękno w następujący sposób:

2) Obraz-zegar.
Dlaczegoby nie połączyć przyjemne z pożytecznym i praktycznym? W komplecie takich obrazów jest obecny mechanizm zegarowy, który łatwo montuje się w obraz. A więc rysujesz obraz, wstawiasz w niego mechanizm zegarowy i otrzymujesz piękną, ciekawą, oryginalną i praktyczną rzecz!3) Obraz-mandala
. Oryginalny typ obrazów, który nie posiada numeracji chociaż i podzielony na segmenty konturami. Dzięki takiej organizacji artysta sam tworzy swój unikatowy obraz.
Na czym polega istota: w kompletach takich obrazów jest duża ilość farb i kilka wariantów, jak można ozdobić (jakim kolorem) ten albo inny segment. Tj. każdy sam na swoje uznanie maluje obraz i uzyskujes wymagany wynik, albo wzoruje proponowany przez producenta barwny schemat, których zazwyczaj ponad 10. Oto tak może wyglądać obraz, który narysowany różnymi sposobami.
ASORTYMENT I ZŁOŻONOŚĆ MALOWAŃ PO CYFRACH
Asortyment obrazów po cyfrach jest nieskończony. Komplety do malowania PICASSO proponują rozmaite tematyki, motywy dla ludzi o różnym wieku i na dowolny gust: pejzaże, zwierzęta, kwiaty, arcydzieła znakomitych artystów, dzieła sztuki, szkicowania morskie i tak dalej.
Dostępne dla zamówienia i znajdujące się w obecności obrazy są przedstawione w katalogu internetowym sklepu WWW.IPICASSO.PL. Prowadząc stałą wymianę danych z naszymi partnerami, proponujemy twojej uwadze tylko najlepsze i popularne, wszystkie hity sprzedaży! Asortyment stale rozszerza się proponując nowe i ciekawe warianty początkującym artystom.
Malowania po cyfrach zazwyczaj bywają albo na tekturze albo na płótnie artystycznym. Większości ludzi podoba się właśnie prawdziwe zagruntowane płótno, a zresztą czy dużo istnieje arcydzieł światowych, napisanych na tekturze?)
Co dotyczy złożoności obrazów: złożoność obrazów określa się, przede wszystkim, ilością farb i detalizacją płótna. Tj. im drobniejsze są segmenty do malowania, tym bardziej skomplikowanym jest uważane płótno, w wyniku czego trzeba więcej czasu i sił do jego malowania. Ale taka staranna praca, bez wątpliwości, zostanie wynagrodzona przez wspaniały gotowy obraz z dobrym i wyraźnym rozwiązaniem, doskonałą detalizacją i realistycznością. Często producent określa poziom złożoności obrazów liczbą kolorów, które wchodzą w komplet. Częściowo to tak, przecież im więcej kolorów są obecne, tym bardziej pracochłonną i długotrwałą jest praca w rysowaniu. Jednak, z naszego punktu widzenia, złożoność kształtuje się właśnie rozmiarem każdego segmentu: są obrazy z takimi drobnymi segmentami, że ich trzeba zamalowywać wykałaczką, ponieważ zrobić to pędzelkiem jest bardzo złożonym procesem.

 
POZIOM (JAKOŚĆ) MALOWAŃ PO NUMERACH
Poziom i jakość obrazów po numerach są określane 3 podstawowymi czynnikami:
1) Poziom i detalizacja, wyrysowywanie obrazu na chwilę jego stworzenia przez producenta. Już w trakcie stworzenia nowego tematu zakłada się jakość obrazu. Im lepiej producent przerobi obraz w celu detalizacji, poprawnie podzieli na segmenty, dokładnie dobierze kolory, tym bardziej gotowy wynik będzie odpowiadać zgłoszonemu.
2) Jakość farb, które idą w komplecie
Farby wysokiej jakości doskonale kładą się na płótno, nie są prześwietlane, są gęste, jaskrawe i nasycone. Długo nie płowieją i zachowują początkowy wygląd obrazu
3) Ilość farb, biorących udział w malowaniu.
Jeden i ten sam temat w zależności od producenta może być narysowany różną liczbą farb. Im większa ilość farb bierze udział w stworzeniu obrazu, tym będzie on bardziej nasyconym i realistycznym.
Wszyscy te trzy czynniki wpływają bezpośrednio na rezultat końcowy. Żeby było zrozumiane, o co chodzi, zapoznajmy się z 2 gotowymi pracami

Z lewej strony – komplet do twórczości PICASSO Premium; z prawej strony - producent średniej klasy. Istnieją jeszcze producenci najniższego segmentu cenowego, ale nie będziemy ich nawet rozpatrywać ze zrozumiałych przyczyn. W stworzeniu obrazu klasy priemium bierze udział 31 kolor, w klasie średniej - 24. Wynik porównania wzrokowego dwóch producentów mówi sam o sobie. Czy warto przepłacać za jakość i poziom obrazu? - Wybór zawsze pozostaje za tobą.
 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
Zaloguj się i napisz opinię