Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Jak zabezpieczyć obraz akrylowy?

19.09.2023
Artykuły i recenzje

Każdy miłośnik sztuki z pewnością doceni malowanie po numerkach. To doskonała metoda relaksu i odprężenia, która pozwala wyrazić siebie za pomocą barw i wzorów. Jednak, aby efekt pracy cieszył oczy przez długi czas, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie obrazu akrylowego. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku ochronić swoje dzieło oraz jakie środki konserwacyjne warto zastosować.

Czyszczenie obrazu przed zabezpieczaniem

Pierwszym etapem zabezpieczania obrazu przed oddziaływaniem czynników takich jak wilgoć, kurz czy światło słoneczne, jest jego dokładne wyczyszczenie. Po zakończeniu malowania po numerkach warto odczekać kilka dni, aby farba dobrze wyschła, a następnie oczyścić powierzchnię obrazu z osiadłego kurzu. Można użyć do tego miękkiej ściereczki czy pędzelka, który pozwoli delikatnie usunąć zabrudzenia.

Użycie lakieru do zabezpieczania obrazu

Aby zabezpieczyć swoje dzieło po malowaniu po numerkach, warto zainwestować w dobry lakier. Należy go nałożyć równomiernie na całą powierzchnię płótna. Warto zwrócić uwagę na to, aby był dobrze wymieszany przed użyciem i żeby zostawić go do wyschnięcia w miejscu wolnym od kurzu oraz nie narażać dzieła na wysoką temperaturę. Lakier może być matowy lub błyszczący – wybór zależy od indywidualnych preferencji twórcy.

Ramowanie obrazu jako forma zabezpieczenia

Ostatnim elementem zabezpieczającym obraz akrylowy wykonany metodą malowania po numerkach może być oprawienie go w ramę. Dostępne są gotowe ramy do obrazówwarto wybrać taką o odpowiednich wymiarach, która będzie pasować zarówno do wielkości dzieła, jak i stylu, w jakim zostało ono wykonane. Oprawienie obrazu w ramę zabezpieczy jego brzegi przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz ochroni płótno przed odkształceniami. Ramowanie obrazu warto powierzyć profesjonalistom.

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ