Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Na czym polega haft diamentowy

19.11.2022
Artykuły i recenzje

Haft diamentowy, nazywany również mozaiką diamentową czy obrazem kryształowym to stosunkowo nowy kierunek w rękodziele artystycznym. Bardzo szybko zyskał on dużą popularność, co nas wcale nie dziwi. Jest to bowiem bardzo ciekawa technika, pozwalająca na tworzenie atrakcyjnych obrazów trójwymiarowych. Doskonale sprawdzają się one jako dekoracja wnętrz lub prezent dla bliskiej osoby. Sprawdź, na czym dokładnie polega haft diamentowy.

Jeśli lubisz sztukę lub szukasz dla siebie nowego hobby, powinieneś zainteresować się haftem diamentowym. Jest to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Ponadto stanowi możliwość wyrażenia siebie, swoich emocji, a także pragnień. Tym kierunkiem rękodzieła artystycznego mogą zajmować się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dostępne są bowiem grafiki o różnym poziomie trudności. Bogaty wybór tych produktów sprawia, że każdy może znaleźć wzór odpowiedni dla siebie.

Jak wygląda tworzenie obrazu trójwymiarowego?

Tworzenie obrazu trójwymiarowego przy pomocy haftu diamentowego jest bardzo proste. Na pewno każdy sobie z tym poradzi, ponieważ do układania grafik służą specjalne kryształki. Plastikowe kryształki albo diamenciki montuje się pojedynczo albo grupowo przy pomocy specjalnego aplikatora z woskiem. Wszystkie narzędzia są w zestawie. Miejsca czy strefy ich umieszczania na płótnie, pokrytym taśmą klejącą są oznaczone schematem, znaczkiem albo symbolem, co sprawia, że każdemu koloru odpowiada odpowiedni symbol. To zajęcie wymaga jednak skupienia i precyzji, jeśli pomylisz kryształki, dzieło się nie uda. Dlatego tak ważne jest tworzenie tego w odpowiednich warunkach. Niektórzy lubią ciszę, a inni cenią sobie nastrojową romantyczną muzykę – zależy to od indywidualnych preferencji.

Dla dzieci można wybrać łatwe grafiki z mniejszą ilością kryształków, których ukończenie na pewno usatysfakcjonuje każdego malucha. Dla dorosłych pasjonatów haftu diamentowego przewidziane są nieco trudniejsze obrazy z większą ilością kolorów i obszarów do wyklejania. Wszystkie z nich pięknie się prezentują, w związku z czym mogą stanowić dekorację domu czy mieszkania. Wystarczy powiesić je na ścianie w salonie lub jadalni. Zawieszki do zawieszenia są w zestawie.

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ