Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Co robić jeżeli farby akrylowe w zestawie wyschły?

13.05.2024
Artykuły i recenzje

Zdarza się, że po pewnym czasie od ostatniego użycia farby akrylowe wysychają i tracą swoje właściwości. Trudno wykorzystać je wtedy do malowania po numerach. Odkryj sprawdzone metody na przywrócenie właściwej konsystencji farbom akrylowym i ciesz się malowaniem bez przeszkód.

Przyczyny wysychania farb akrylowych
Farby akrylowe są znane z szybkości schnięcia, co jest jednocześnie ich zaletą i wadą. Dzięki temu można szybko nakładać kolejne warstwy, ale jednocześnie wymaga to odpowiedniej dbałości o farby. Wyschnięcie może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak długotrwałe przechowywanie, niewłaściwe zamknięcie opakowania czy ekspozycja na działanie wysokiej temperatury. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup nowego zestawu do malowania po numerach, warto spróbować ożywić wyschnięte farby - w naszym sklepie w łatwy sposób można zamówić dodatkowy zestaw farb.

Wszystko zależy od stopnia zagęszczenia farby akrylowej. Nie zalecamy przywracania do życia całkowicie wyschniętej farby, jest to prawie niemożliwe. Jeśli farba zgęstniała, wystarczy dodać kilka kropli medium do farb akrylowych, albo ciepłej wody, zmieni to stan farby na bardziej lejący. Należy pamiętać, że po dodaniu wody kolor farby może się nieznacznie zmienić, dlatego zalecamy użycie medium, które nie mam wpływu na zmianę koloru.

Dodanie wody lub medium musi odbywać się z zachowaniem ostrożności, aby to zrobić, użyj pipety lub wilgotnej szmatki, co pomoże dodać jedynie kilka kropel do każdego z pojemników z farbą. Następnie dokładnie wymieszaj farbę za pomocą patyczka lub tylnej strony pędzelka. Jeśli nadal jest zbyt gęsta, dodaj kolejnych kilka kropel. Pamiętaj jednak, żeby robić to stopniowo. Medium można nabyć w sklepach plastycznych lub przez internet. Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ