Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Podstawowe zasady malowania po numerach

16.06.2024
Artykuły i recenzje

Malowanie po numerach to nie tylko relaksujące hobby, ale także sposób na rozwijanie umiejętności artystycznych i odkrywanie w sobie pasji do sztuki. W tym artykule przedstawimy tajniki tej popularnej techniki, dzięki którym stworzysz własne, niepowtarzalne dzieła.

Pierwsze kroki w malowaniu po numerach

Malowanie po numerach to technika, która polega na wypełnianiu odpowiednimi kolorami pól oznaczonych numerami na płótnie. Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego zestawu, zawierającego wszystkie niezbędne materiały – płótno z nadrukiem, farby akrylowe oraz pędzle. Przed przystąpieniem do malowania zapoznaj się z instrukcją oraz sprawdź, czy wszystkie kolory farb są dostępne. Następnie przygotuj miejsce do pracy – najlepiej wybrać jasne, przestronne pomieszczenie, gdzie będziesz mógł swobodnie rozłożyć potrzebne akcesoria.

 Siedem najważniejszych zasad malowania po numerach:

 1. Wybranie odpowiedniego miejsca na płótnie do rozpoczęcia malowania

Sugestia: Lewy górny róg.

2. Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy

Sugestia: Znacznie mniej zmęczysz oczy.

3. Planowanie przerw 

Sugestia: Nie maluj zbyt długo, łatwo doprowadzisz do znużenia.

4. Dbanie o pędzle 

Sugestia: Umyj, wysusz, użyj ponownie.

5. Poprawianie transparentnych kolorów

Sugestia:  Żółty i pomarańczowy trzeba nakładać kilka razy.

Albo użyj korektora.

6.  Domykanie pojemniczków z  farbkami

 Sugestia:  Nie zamkniesz - będzie guma.

7. Cieniowanie kolorów

Sugestia: Znacznie poprawia efekt końcowy.

 Szczegóły na odwrocie opakowania.

Organizacja stanowiska pracy

Dobrze zorganizowane stanowisko pracy to klucz do sukcesu w malowaniu po numerach. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które pozwoli precyzyjnie dostrzec wszystkie szczegóły na płótnie. Przyda się także podkładka ochronna, chroniąca powierzchnię stołu przed przypadkowym zabrudzeniem farbą. Przed przystąpieniem do malowania warto również uporządkować farby według numerów oraz przygotować pędzle o różnej grubości, co pozwoli na precyzyjne nanoszenie kolorów.

Techniki malowania – jak uzyskać najlepsze efekty?

Podczas malowania po numerach warto zastosować kilka technik, które pozwolą uzyskać najlepsze efekty. Przede wszystkim zaleca się zaczynać od największych obszarów i stopniowo przechodzić do mniejszych detali. Dobrym pomysłem jest również malowanie pól oznaczonych tym samym numerem na całym płótnie, co umożliwi uniknięcie konieczności częstej zmiany farb. W razie pomyłki albo przekroczenia granicy strefy warto skorzystać z patyczka do uszu namoczonego w wodzie do usunięcia za dużej ilości farby.

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ