Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Co to jest malowanie po numerach?

17.08.2017
Artykuły i recenzje

Co stanowią obrazy po numerach i dlaczego są one tak popularne, możecie Państwo dowiedzieć się z następującego artykułu.

Co to jest malowanie po numerach? Czemu staje się coraz bardziej popularne? Dlaczego malowanie po numerach stało się ulubionym zajęciem tak wielu ludzi w każdym wieku? Niniejsze pytania i wiele innych stawia sobie zazwyczaj każdy, kto po raz pierwszy natchnie się na tę formę spędzania wolnego czasu. Poniższy tekst jest opowieścią o historii tej formy sztuki jak i również próbą zobrazowania potencjału jaki posiada w sobie malowanie po numerach.

Obrazy malowane po numerach mieszczą się w kategorii DIY zrób to sam. Pierwsze obrazy pojawiły się na rynku ponad 50 lat temu w USA, od tamtej pory ten segment rynku stopniowo nabiera obrotów, cały czas kontynuując stały wzrost i poszerzanie możliwości. W ciągu kilku lat od momentu wykonania pierwszych wzorów sprzedano ponad 12 milionów obrazów – był to nieprawdopodobny wybuch popularności na rynku międzynarodowym.

Od 2000 roku na Wschodzie, w krajach Azji, dzięki współczesnym technologiom produkcja obrazów do malowania po numerach zdobyła "drugi oddech" i dała się poznać szerzej. Malowanie po numerach zaczęło konkurować z klasycznymi rozwiązaniami tworzenia obrazów np.: z haftem krzyżykowym, przyniosło ze sobą również coś nowego i oryginalnego. Współcześni producenci prześcigają się w propozycjach asortymentowych, w tej chwili na rynku istnieje ogromny wybór wzorów, tematyki, wielkości obrazów oraz jakości. Obrazy do malowania po numerach stanowią obecnie jeden z podstawowych elementów rynku DIY w większości krajów świata. Ich sprzedaż można szacować na miliony dolarów rocznie.

Czym zatem są obrazy do malowania po numerach?

Malarstwo po numerach, malowanie po numerach, malowanie po cyfrach, obrazy po numerach, malarstwo cyfrowe czy rysowanie po cyfrach stanowią synonimy malowania po numerach (ang. Painting by numbers / PBN), wszystkie oznaczają to samo oraz nawiązują do tej samej rzeczy.

Każde płótno jest podstawą zestawu do malowania po numerach, jest zazwyczaj również bawełniane bądź tekturowe – w przypadku naszego sklepu, zawsze bawełniane. Płótno podzielone jest na segmenty, każdy segment ma granicę i jest obramowany konturem oraz ma przydzielony numer. Numery poszczególnych segmentów odpowiadają farbom, które również mają przypisane numerki, dzięki temu wiemy, który kolor farby powinien się znaleźć w danym miejscu na płótnie.

Malowanie po numerach jest dla każdego i dla małych, i dla dużych, dlatego jego popularność jest taka wysoka.

Oryginał                                                                         Gotowy obraz

 

Malowanie obrazów po numerach to dla każdego unikatowa możliwość by poczuć się prawdziwym artystą oraz by stworzyć arcydzieło swoimi własnymi rękami. Dzięki technice malowania po numerach każdy może tworzyć piękne obrazy nie mając specjalnego wykształcenia artystycznego oraz przygotowania. W tym celu będą Państwo potrzebować zestawu do twórczości PICASSO, który należy potem wymalować.

Dodatkowo, jeżeli posiadają Państwo umiejętności malarskie, takie jak na przykład: szkliwienie, umiejętność tworzenia płynnych przejść czy dywizjonizm, to wymalują Państwo pracę na maksymalnie najwyższym poziomie, wplatając w swoją racę indywidualny oraz unikatowy charakter.

Zestaw składa się z 2 elementów podstawowych: płótna i kompletu specjalnych farb. Płótno jest naciągnięte na drewniany blejtram i w całości gotowe do pracy. Płótno jest wyrobione ze 100% naturalnej bawełny, ma lnianą fakturę jest również już zagruntowane. Płótna bawełniane mają swoich konkurentów w płótnach teksturowych czy syntetycznych jednak najczęściej, pomimo wszystko, wykorzystywane są płótna naturalne, wydają się najbardziej optymalnym i właściwym wyborem, dlatego i my z nich korzystamy.

W zestawie razem z płótnem znajdują się farby. Każdy komplet zawiera je gotowe do użycia i ponumerowane. Naszych farb nie trzeba mieszać samodzielnie, są już wszystkie w odpowiedniej kolorystyce, dobrane na podstawie bardzo szerokiej gamy kolorów. Każdy z kolorów dociera w potrzebnej do wymalowania obrazu ilości. Dodatkowie w zestawie znajdują się jeszcze haczyki do zawieszenia skończoengo obrazu oraz kartka pomocniczą z rysunkiem segmentów.

Dlatego nawet jeśli w szkole mama przygotowywała rysunki na lekcje rysowania zamiast Państwa, pierwsze próby pióra skończyły się lekką przykrością, a marzenia o stworzeniu pięknych dzieł nadal towarzyszą w Waszych życiach to malowanie po numerach jest na to odpowiedzią! Teraz wszystko dostępne jest od ręki, a nasze zestawy napewno spełnią Wasze oczekiwania!

Przykłady gotowych obrazówObrazy do malowania po numerach zdobyły uznanie na całym świecie, dostarczają zadowolenie osobom w każdym wieku, pozwalają się zrelaksować, przynoszą korzyści z samorealizacji, co niezmiennie sprawia napływanie nowych wielbicieli.

Jeśli przekonaliśmy również Ciebie - Dołącz do nas!

 

 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ