Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Instrukcja malowania

30.08.2017
Artykuły i recenzje
 
Sposób malowania obrazów za pomocą numerów jest bardzo prosty i sprawia wiele radości i dobrej zabawy! Do malowania po numerach nie są potrzebne specjalne umiejętności. Potrzebny będzie tylko pojemniczek z wodą do mycia pędzli, kilka serwetek dla wycierania pędzli od nadmiaru wody i trochę cierpliwości – wszystko inne już jest w zestawie do malowania po numerach PICASSO ;-) 
 
ALGORYTM PRACY Z RYSUNKIEM WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:
 
1) Trzeba znaleźć odpowiedni numer pigmentu, odpowiadający numerowi na rysunku, który chcą Państwo pomalować.


 
 

 
 

2) Wypełnić segment obrazu, który odpowiada numerowi. Ważne: nie należy rozcieńczać farbę wodą!​
3) Po zakończeniu jednego numeru, pędzelki powinny być umyte i można rozpocząć malować inny numer. Ważne: Nie mieszać kolorów!4) Za pomocą suchego pędzla można przejść do następnego numeru.

5) Trzeba pomalować wszystkie numery na płótnie, po czym można zobaczyć wynik swojej pracy.
 

OSTRZEŻENIE

1. Farby wysychają bardzo szybko! Trzeba upewnić się, że pokrywa od pojemniczka do farby jest dobrze zamknięta, kiedy nie używamy farb.
2. Nie należy pozostawiać pędzli w farbie! Po użyciu pędzle trzeba od razu dokładnie umyć.
3. Farby mają efekt kotwienia, co robi niemożliwym ich zmywanie po wyschnięciu.
4. Nie dopuszczać całkowitego wyschnięcia farby na rękach, ubraniach lub przedmiotach wnętrza! Trzeba zmyć ją jak najszybciej.
5. Nie dawać dzieciom poniżej 3 roku życia – zawiera małe elementy!
 

WSKAZÓWKI DO KOLOROWANIA

Zestaw rysunków z farbami jest już otwarty i nie mogą Państwo doczekać się, aby rozpocząć malować swoje arcydzieło. Poniższe wskazówki pomogą Państwu namalować obraz w taki sposób, że będziecie dumni ze swojej pracy, a po kolorowaniu nie będzie można się domyślić, że obraz jest namalowany w taki sposób (po numerach).

1. Reguły i kolejność rysowania
2. Reguły wykorzystania farb
3. Reguły pielęgnacji pędzelków
 
Oczywiście nie jest możliwe by w jednym artykule wyjaśnić i opisać wszystkie niuanse, które istnieją, ponieważ malarstwo jest formą sztuki. Spróbowaliśmy podsumować zdobyte doświadczenie praktyczne wraz z rekomendacjami różnych producentów i umieścić je w jak najbardziej dostępny sposób. Tak więc:
 
 
REGUŁY KOLEJNOŚCI MALOWANIA

Przygotowanie farb

Nie wymaga to żadnego wysiłku! Cała sztuka polega na tym, że obrazy po numerach firmy PICASSO nie wymagają mieszania farb w celu uzyskania pożądanego koloru i efektu: wszystko jest w pełni przygotowane i ponumerowane, ponieważ producent z góry zadbał o to!
W naszych zestawach farby są idealnie dopasowane pod względem koloru oraz ilości, aby przyszły obraz był maksymalnie podobny do oryginału, a może nawet był lepszy ;-) Wszystko zależy tylko od Państwa!

Trzeba zwrócić uwagę na numeracje pojemników z farbami

Ważne jest, żeby podczas malowania po numerach, numery na pojemnikach z farbami odpowiadały numerom na płótnie. Czasami zdarza się tak, że 2-3 pojemniki mają takie same numery. Nie jest to pomyłka. Chodzi o to, że niektóre kolory są potrzebne w większej ilości dla konkretnego obrazu. W związku z tym, jeden i ten sam kolor może być w 2-3 pojemnikach, odpowiednio te farby mają ten sam numer. Z tego powodu kolejność numerowania jest następująca:

 


Otwieranie pojemników z farbami

Pojemniczek z farbą musi być ostrożnie otwarty, bez użycia dużej siły – może to doprowadzić do uszkodzenia pojemnika. Aby zapobiec wysychaniu farby, trzeba zawsze otwierać tylko te farby, które są potrzebne Państwu w tej chwili.

Malowanie

Dla wygody, trzeba umieścić następujące przedmioty obok siebie: wzór gotowego rysunku, farby, pędzle, płótno z zaznaczonymi konturami, arkusz papieru, szklanka wody, kawałek tkaniny, drewniane patyczki (zapałki lub wykałaczki) do mieszania farb.

Miejsce dla malowania powinno być dobrze oświetlone. Najpierw trzeba zakreślić większe powierzchnie cienkim pędzlem, a później pomalować większe powierzchnie szerszym pędzlem. Trzeba się upewnić, że linie konturowe są pomalowane. Wiadomo też, że ciemna farba kryje lepiej niż jasna. W sytuacji, jeżeli linie konturowe lub numery są widoczne, wystarczy nałożyć farbę parę razy.

Jak trzymać pędzle

Pędzel należy trzymać jako długopis. Dla stabilności, można umieścić dłoń na powierzchni i obracać obraz w taki sposób, żeby jego położenie było wygodne dla Państwa.

Procedura malowania

Nie ma jednego sposobu do kolejności malowania, istnieje kilka technik malarskich:

1. Możecie Państwo malować obraz metodą «linia po linii», od górnej krawędzi obrazu do dołu.

2. Jednakże, można osiągnąć lepsze wyniki, rysując metodą «od tyłu do przodu», najpierw malują się obiekty na tylnym planie, a następnie na przednim. Na przykład, malują Państwo krajobraz. W tym przypadku kolejność malowania jest następująca: 1. Niebo, 2. Chmury, 3. Łąka, 4. Drzewa, 5. Liście, 6. Kwiaty.

Czasami może pojawić się pytanie: malować obraz według numerów czy kolorów? Eksperymentalnym sposobem oraz za pomocą praktyki (Uwaga: wnioski zostały spisane na podstawie recenzji naszych Klientów) zdefiniowano dwie opcje:

1)W kolejności numeracji farb w zestawie:

Od wzrostu ogólnej liczby pól i krawędzi, które trzeba pomalować takim samym kolorem, do zmniejszenia. Przykład: farba № 1 w zestawie trzeba pomalować 15 konturów, a farbą № 2 – 10 konturów.

Od większej całkowitej powierzchni konturów, które trzeba pomalować takim samym kolorem, do mniejszego. Można to ocenić wizualnie «na oko».

2) W kolejności od bardziej jasnych odcieni oraz kolorów do bardziej nasyconych i ciemnych.

Wynika to z powodu błędu podczas malowania, malować ciemne segmenty jasną farbą jest bardziej skomplikowane, niż jasne segmenty ciemną farbą. Inaczej mówiąc, żeby pomalować ciemne segmenty jasną farbą potrzeba więcej warstw i na odwrót: pomalować jasne segmenty ciemną farbą można jedną warstwą farby, czyli znacznie łatwiej.

Jak można zauważyć, istnieje wiele opcji oraz interpretacji technik malowania po numerach. Istnieją również różne kombinacje połączenia i zmienności technik i metod, które zapewnią nam nieskończoną liczbę opcji. Inaczej mówiąc, nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, umiejętnością i chęcią. Ważne jest, żeby czerpać jak najwięcej przyjemności z procesu, zatem trzeba malować w tak sposób jak Państwu jest bardziej wygodnie, przyjemnie i komfortowo. Wystarczy rozpocząć malowanie obrazu i w procesie wyjaśni się, która technika i metoda malowania będzie przyjemna i komfortowa.

Dla doskonałego wizerunku gotowego rysunku niepomalowane miejsca oraz miejsca gdzie są widoczne numery muszą być pomalowane. Patrzeć na rysunek oraz oceniać go, trzeba tak samo jak w galeriach sztuki, na odległości 2-3 metrów.

Informacja dla umiejętnych malarzy

Efekt malowania może być zwiększony przez zastosowanie warstw o różnej grubości farb. Aby uzyskać taki efekt, należy nałożyć pozostałą farbę grubą warstwą na elementy rysunku, które chcieliby Państwo podkreślić. Pozwoli to dodać efekt reliefu do obrazu.

Lakierowanie rysunku

Po wysychaniu farba akrylowa nabywa lekki połysk i piękny wygląd. Powierzchnie obrazu można czyścić lekko wilgotną szmatką. Nie jest wymagany dodatkowy rodzaj pielęgnacji obrazu. Jeżeli będzie to pożądane, to po kilku dniach wyschnięcia rysunku można pokryć jego powierzchnie za pomocą specjalnego lakieru dla obrazu. Lakier połyskowy zwiększy jaskrawość kolorów, a lakier matowy usunie odblaski. Lakier można kupić w specjalistycznych sklepach dla artystów i rzemieślników.

Ramka

Po umieszczeniu obrazu w ładnej ramce, będzie on prawdziwym arcydziełem! Dla utrzymania wyglądu obrazu nie trzeba umieszczać go pod szkłem. Mogą Państwo ozdobić obraz zwykłą ramą, którą można kupić w sklepach samoobsługowych, lub wyszukaną ramą zakupioną w sklepach specjalistycznych lub galeriach.

REGUŁY STOSOWANIA FARB

Aby malować bez żadnych problemów, należy przestrzegać zasady stosowania farb. Jest to bardzo ważne!

Z tego powodu prosimy Państwa o uważne przeczytanie poniższych reguł i przestrzeganie  instrukcji dotyczącej malowania.

Ważne: Po otwarciu pojemniczka z farbą, okres przechowywania farby staje się mniejszy!

Zasada 1
Pojemniczki z farbą powinny być otwarte bezpośrednio przed malowaniem. Zapakowanie szybkoschnącej farby w tak małej objętości (około 3 ml), w taki sposób, żeby farba mogła przechowywać się przez dłuższy czas, jest procesem skomplikowanym. Nasze pojemniczki spełniają te wymogi. Jednak, kiedy farby zostały otwarte i pozostawione, farby mogą wyschnąć. Z tego powodu artysta-amator po otwarciu pojemnika z farbą powinien namalować obraz jak można szybciej.
Zasada 2
Za pomocą pędzla, trzeba usunąć farbę, która przykleiła się do pokrywki i schować ją z powrotem do słoika. W sklepie lub hurtowni pudełka mogły być przechowywane się mogli w pozycji pionowej. Z tego powodu troche farby może zostać na pokrywie po otwarciu słoika.
Zasada 3
Pomimo faktu, że pojemniczki z farbami są szczelnie zamknięte i specjalnie zaprojektowane, aby zachować wszystkie właściwości farby, może ona jednak nieznacznie zagęścić się podczas przechowywania, na przykład w wyniku zmian temperatury. Aby «ożywić» farby i ponownie je użyć, wystarczy dodać do farby kilka kropli wody i dokładnie wymieszać. Farby ponownie są gotowe do użycia!
Zasada 4
Kiedy słoiki z farbą zostały otwarte, trzeba postarać się skończyć obraz bez długich przerw. Po pierwszym otwarciu pojemniczka, istnieje możliwość, że farby mogą wyschnąć. Najlepiej wykorzystać farby maksymalnie w ciągu 10 tygodni po jej otwarciu.
Zasada 5
Jeśli chcą Państwo zrobić sobie przerwę podczas malowania, trzeba mocno zamknąć pojemniczki, ale przed tym trzeba usunąć ślady farby z pokrywki oraz z brzegów pokrywki. Należy upewnić się, że pokrywa jest dobrze zamknięta.
Na rysunku A przedstawiony jest prawidłowo zamknięty pojemniczek

 Na rysunku A pojemnik jest hermetycznym, ponieważ krawędzie swobodnie wchodzą do czystych wyżłobień na pokrywce. Pokrywa jest szczelnie zamknięta na krawędziach pojemnika.
Na rysunku B słoik jest źle zamknięty.Można zauważyć, że resztki farby nie pozwalają pokrywie szczelnie zamknąć się. W związku z czym, powietrze, które przenika do pojemnika, wysusza farbę. Dlatego należy dokładnie oczyścić każdy pojemniczek przed zamknięciem. Brzegi pojemnika powinny być wyczyszczone za pomocą miękkiej ściereczki, a pokrywka za pomocą wykałaczki lub dużej igły. Przed zamknięciem pojemniczka, trzeba się upewnić, że jego krawędzie i pokrywka są czyste.

Zasada 6
Jeśli chcą Państwo zrobić sobie przerwę od malowania na parę tygodni, trzeba zamknąć pojemniki z farbą, w taki sposób jak było opisano wyżej, a następnie owinąć je wilgotną ściereczką i umieścić w torbie foliowej lub w plastikowym pudełku. Pomoże to uchronić farbę przed zaschnięciem. Jednak nie może to gwarantować tego, że farby, które już były otwarte nadal pozostaną gotowe do użycia i zachowają swoje właściwości przez wiele miesięcy lub lat.
Zasada 7
Po każdej przerwie w malowaniu trzeba trochę poprawić lepkość farby, aby zapewnić jej odpowiednią aplikacje. Farby zawierają wodę, która szybko wyparowuje z otwartych pojemniczków. Dlatego farby trochę zagęszczają się. Ale to lekko naprawić: trzeba dodać kilka kropli wody i dokładnie wymieszać.

REGUŁY PIELĘGNACJI SZCZOTECZEK

Żeby pędzelki służyły Państwu długi czas trzeba stosować poniższe rekomendacje. Artyści często narzekają na jakość pędzli. Jednak w większości przypadków jest to związane z niewłaściwą pielęgnacją pędzlów.

Najczęściej popełniane błędy:


1. Nie należy pozostawiać pędzle w szklance z wodą
2. Nigdy nie czyścić pędzle agresywnymi środkami chemicznymi
3. Nigdy nie trzeba używaj pędzli dla mieszania farb

Właściwa pielęgnacja:

Pędzel składa się z trzech części: uchwytu, łącznika metalowego oraz elementu z włosia.

1. Po rysowaniu należy od razu wytrzeć pozostałą farbę z pędzla
2. Umyć pędzle w czystej i ciepłej wodzie
3. Delikatnie spienić pędzel, a następnie ponownie go przemyć
4. Wytrzeć wodę z pędzla ruchem obrotowym
5. Za pomocą palców nadać pierwotny kształt części z włosia, tworząc czubek
6. Położyć pędzel i pozostawić go do wyschnięcia. Nie używać grzejnika lub suszarki do włosów!

Istnieje jeszcze jedna ważna reguła – nie bać się! Życzymy Państwu malowania z przyjemnością - wszystko się uda! Razem z zestawem PICASSO dobry wynik jest gwarantowany ;-)
Życzymy Państwu ciekawych kolorowanek oraz inspiracji!

 
 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ