Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Kreatywne spędzanie czasu razem z rodziną

04.02.2022
Artykuły i recenzje

Jeszcze kilkanaście lat temu, spędzanie czasu z rodziną, nie było czymś nadzwyczajnym. Dziś, gdy większość osób spędza wolne chwile przed ekranem komputera, staje się to anomalią. Jednak, jak potwierdzają wszelkie badania, pobudzanie szarych komórek u dzieci, jest niezwykle ważne. Nie należy również zapominać, o wspólnym czasie, który wyjątkowo zbliża do siebie członków rodziny. Warto przy tym zadbać o rozwój manualny dzieci. Czym zatem zając się w wolnych chwilach, by zainteresować tym i starszych, i młodszych? Na rynku jest cała masa rozwiązań!

Papiernicza przyjemność

Wiele osób słysząc o kolorowankach czy malowankach, ma przed oczyma zwyczajne obrazki. Prawie każdy sklep internetowy oferuje zestawy, które mają pobudzać dziecięcą wyobraźnię. Wiele bloków posiada miniaturowe obrazki, które ułatwiają dobór kolorów. Jednak przychodzi taki moment, gdy zaczyna się to nudzić. Malowanie po numerach, jest idealną odskocznią od klasycznych zabaw, a przy okazji uczy. Tego typu malowanki, pozwalają wyćwiczyć pewne ruchy ręką. Jest to niezbędne do nakładania farby idealnie w konturach. Dzięki takim obrazkom, dzieci sprawniej posługują się nawet kredkami. Wypełnianie pola, które jest zaznaczone odpowiednim numerkiem, sprawia dużą przyjemność. Często, przed pomalowaniem całości, nie możemy nawet dokładnie określić, co malujemy. Sklep online mający szeroki wybór artykułów papierniczych, z pewnością będzie miał i takie kolorowanki. To, czym będziemy je wypełniać, zależy od konkretnego rodzaju, ale zasada jest taka sama. 

Od małego do dużego 

Malowanie obrazów jest zadaniem czasochłonnym. Często sprawia też wiele problemów. Niestety, nie każdy cieszy się wyjątkowym talentem. W dodatku, dojście do wprawy wymaga wielu ćwiczeń.  Malowanie po numerach ułatwia to zadanie. Szkice podzielone są na odpowiednie kawałki i oznaczone numerami. Załączona legenda podpowiada, jaka barwa powinna zostać naniesiona w wybrane miejsce. Wybór wzorów jest tak ogromny, że z łatwością znajdziemy proste obrazki, jak i te bardziej zaawansowane. Takie malowanki sprawdzą się nawet przy maluszkach. Specjalnie dla przedszkolaków, produkowane są także kolorowanki, które zamiast cyfr, oznaczone są figurami geometrycznymi. Dzieci w większości są wzrokowcami, dlatego widząc kolor przypisany do symbolu, nie mają problemu z umieszczeniem go na obrazie. Starsi mogą zdecydować się, na bardziej szczegółowe dzieła. Takie malowanie nie tylko stanie się szansą rozwoju, ale również wspólną zabawą. Stworzony obraz, możemy również komuś podarować. Własnoręcznie zrobiony prezent, na pewno ucieszy i będzie doskonałą pamiątką.

Antystresowa przygoda 

Obecnie malowanie po numerach jest uznawane za bardzo antystresowe. Wiele osób, które kiedyś trafiło na takie kolorowanki, przyznaje, że sprawiają im one dużą przyjemność. Skupienie, z jakim wypełniamy kontury, pozwala oderwać się od rzeczywistości. Aby stworzyć wyjątkowe dzieło, trzeba oddać się pracy w 100%. Zwłaszcza, kiedy decydujemy się na bardziej szczegółowe obrazy. Coraz lepiej widoczny efekt, cieszy. Dlatego malując, ciężko nam się oderwać. Zadanie, choć często pracochłonne, staje się chwilą relaksu. Nasze myśli owładnięte zostają ilustracją, którą mamy przed sobą. Dzięki temu, choć na chwilę zapominamy o problemach, czy szarej pogodzie za oknem. Można powiedzieć, że malowanki numeryczne są odpowiednikiem gry Sudoku, dla osób z artystyczną duszą. Nowe szkice, ciągle pojawiające się na rynku, pozwalają rozwijać zainteresowanie i umiejętności. Nawet dzieci z każdym kolejnym obrazem, chętniej podnoszą swoją poprzeczkę i uczą się cierpliwości. Wzory z bohaterami bajek, zachęcają do zabawy. Wspólnie stworzone dzieła, mogą stanowić piękną ozdobę salonu. Malowanie po numerach również wycisza. Dlatego ten rodzaj aktywności jest polecany dla dzieci z dużą dozą energii. Zatem jeśli chcemy się zrelaksować, a jednocześnie spędzić czas w gronie najbliższych, śmiało sięgnijmy po tego typu kolorowanki.

Krok dla zaawansowanych 

Malowanie po numerach, może być początkiem pięknej przygody. Nawet jeśli wybieramy ten rodzaj malowanek, z czystej przyjemności, z czasem możemy złapać zapał, do bardziej wymagających obrazów. Wzory do zamalowania są tak różnorodne, że nie sposób nie znaleźć czegoś "nowego". Jednak, jeśli chcemy spróbować czegoś kompletnie innego, możemy! Od jakiegoś casu, bardzo popularny stał się haft diamentowy. Tworzenie obrazów odbywa się przy pomocy malutkich kamyczków. Połączenie różnobarwnych kryształków sprawia, że dzieło prezentuje się naprawdę efektownie. Cały proces, wymaga jednak dużej cierpliwości. W zamian za to, idealnie ćwiczy precyzję. Diamentowa mozaika, tworzy obraz wyjątkowym i niepowtarzalnym. Rozmieszczenie diamencików nie jest jednak dobrowolne. Plansza, na której będziemy je mocować, ma, tak samo jak w przypadku malowania po numerach, określone lokalizacje kolorów. Haft diamentowy nie jest wcale trudny. Dla osób początkujących, każdy niemal sklep internetowy, oferuje proste obrazy. Z czasem możemy zdecydować się na bardziej szczegółowe ikony lub takie, które złożone są z większej ilości kamyczków.

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ