Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Prezent na długie lata dla Babci, Mamy, Siostry. Malowanie po numerach - Obudź w sobie Artystę

04.02.2022
Artykuły i recenzje

Często zadajemy sobie pytanie, jaki prezent kupić siostrze, mamie, cioci czy babci na urodziny, imienny bądź też święta. Wiele z nas zapewne nie chce powielać schematycznych podarunków w postaci kubków, kwiatów lub czekolady. Dobrą alternatywą mogą okazać się kreatywne zestawy, inspirujące bliską nam osobę do twórczości. Przykładem tego typu prezentu są obrazy do malowania po numerach.

Malowanie – wspaniała rozrywka dla każdego

Różnego rodzaju techniki artystyczne bardzo często wymagają dużego nakładu czasu, wysiłku oraz koniecznych umiejętności, którymi nie wszyscy dysponują. Bliska nam osoba może odczuwać zniechęcenie czy nawet frustrację podczas prób malowania akwarelami czy rysowania markerami lub ołówkami o różnej grubości. Zdecydowanie mniej wymagającym i skomplikowanym, a przy tym przyjemnym zajęciem będzie malowanie obrazów po numerach.

Szeroką gamę tego typu zestawów odnajdziemy w wielu sklepach online. Dostępne są obrazy o różnej tematyce, wymiarach oraz poziomie trudności. Wśród wizerunków ludzi, zwierząt, roślin, martwej natury czy klimatycznych pejzaży z pewnością znajdziemy coś dla babci, mamy lub siostry. Obecnie niektóre sklepy internetowe pozwalają na stworzenie spersonalizowanego zestawu na podstawie przesłanego przez nas zdjęcia. Dzięki temu bliska nam osoba z pewnością poczuje się wyjątkowa i z chęcią odda się twórczości w postaci malowania po numerach.

Jeżeli wiemy, że nasza siostra, mama czy babcia nie będzie miała czasu na malowanie lub nie przepada za tego typu rozrywkami, możemy obudzić w sobie artystę i samodzielnie stworzyć tego typu obraz. Nasza praca z pewnością zostanie doceniona, a wyjątkowe i efektywne dzieło posłuży jako długoletnia ozdoba pokoju dziennego, kuchni lub sypialni.

Malowanie po numerach – czym jest i na czym polega?

Ta technika malowania jest niezwykle efektywna, a przy tym bardzo prosta – nadaje się dla osób w każdym wieku. Z jej pomocą można się zrelaksować, odpocząć i kreatywnie spędzić czas, tworząc wyjątkowe dzieło.

Główną częścią zestawów do malowania po numerach są specjalne szkice, które narysowane zostały na kartce lub płótnie. Obraz ten podzielono na mniejsze lub większe obszary oznaczone kolejnymi numerami, które odpowiadają poszczególnym farbom lub kredkom dołączonym do zestawu. Technika malowania polega na naniesieniu poszczególnych barw na przyporządkowane im pola – nic bardziej przyjemnego i prostego!

W niektórych zestawach do malowania po numerach obecna jest także instrukcja pomagająca zorientować się w danym obszarze i odpowiednio zaplanować pracę. Prezent w postaci tego typu obrazu to nie tylko sposób na kreatywne spędzenie czasu dla bliskiej nam osoby – gotowe dzieło można oprawić i powiesić na ścianie sypialni, salonu czy przedpokoju.

Obrazy wielkich artystów

Obecne na rynku możemy odnaleźć rozmaite wzory do zamalowania inspirowane dziełami wielkich malarzy. Prezent w postaci takiego obrazu sprawi, że osoby w każdym wieku poczują się niczym znani artyści. Gotowe dzieło będzie wspaniałą ozdobą domu czy mieszkania, nadając aranżacji wnętrza oryginalny charakter.

Wprawdzie przy wykonywaniu obrazu bazuje się na gotowym szkicu, jednakże malowanie po numerach wspaniale rozwija kreatywność zarówno młodszych, jak i starszych osób. Umożliwia twórcze spędzenie czasu i ogromną satysfakcję z efektu, jakim jest obraz do złudzenia przypominający znane na całym świecie dzieła. Dodatkowym atutem prezentu w postaci zestawu do malowania po numerach jest łatwość tej techniki oraz możliwość wspólnego tworzenia z obdarowaną osobą.

Kreatywne, niebanalne prezenty dla najbliższych – inne propozycje

Niewątpliwie oryginalnym podarunkiem okaże się haft diamentowy – pewnego rodzaju połączenie układania puzzli z malowaniem po numerach. Tworzenie takiego dzieła, znanego także pod nazwą diamentowa mozaika, polega na nanoszeniu barwnych koralików na schemat przy pomocy specjalnej pęsety. Poszczególne obszary są oznaczone rozmaitymi symbolami, które pomagają w zorientowaniu się co do odpowiedniego koloru. Ten oryginalny zestaw do wspaniały prezent dla osób lubiących kreatywne zajęcia angażujące uwagę i wymagające precyzji, a przy tym pozwalające się zrelaksować.

Obrazy w postaci diamentowych mozaik stanowią jedyną w swoim rodzaju ozdobę – stwarzają niepowtarzalny efekt dzięki obecności różnobarwnych koralików odbijających światło i mieniących się rozmaitymi kolorami. Na rynku odnajdziemy dzieła o różnego rodzaju tematyce, przedstawiające zwierzęta, kwiaty, zapierające dech w piersiach pejzaże, martwą naturę, wizerunki ludzi czy abstrakcyjne obrazy. Wśród takiej gamy możliwości z pewnością odnajdziemy haft idealny dla naszej siostry, mamy, cioci czy babci, który możemy podarować im do samodzielnego tworzenia, lub w postaci gotowego, wykonanego przez nas dzieła.

Ciekawą propozycją na prezent dla bliskiej osoby mogą być także drewniane modele. Ich składanie pozwala się zrelaksować, angażuje uwagę i ćwiczy precyzję i dokładność, a gotowe dzieło prezentuje się niezwykle efektywnie. Tego typu ozdoba może przez długie lata urozmaicać aranżację wnętrza i w naturalny sposób przyciągać wzrok.

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ