Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Rodzaje, jakość i asortyment obrazów po numerach

30.08.2017
Artykuły i recenzje

 

Po przeczytaniu danego artykułu poznają Państwo, jakie istnieje malowania po numerach; jakie rozmiary obrazów po numerach; jakie istniją tematyki obrazów dla malowania po numerach na płótnie i ich jakość.

Obrazy po numerach biorą pod umagę różne grupy wiekowe, posiadają różną złożoność oraz rozmiary. Jednak bez względu na wiek oraz preferencje do wypełnienia obrazu (pejzaż, martwa natura, portret etc.), każdy odnajdzie dla siebie coś nowego i ciekawego.

ROZMIARY OBRAZÓW PO NUMERACH. CZYNNIK KSZTAŁTU OBRAZÓW PO NUMERACH

Współczesny rynek proponuje ogromną różnorodność rozmiarów obrazów, jednak największym popytem cieszą się następujące rozmiary: 10 см* 15 cm; 20 см* 30 cm; 30 см* 40 cm; 40 см* 40 cm; 40 см* 50 cm.

Można również spotkać obrazy większych rozmiarów, na przykład: 50 сm* 65 cm, 40 см* 80 cm i ogromne obrazy, osiągające rozmiary 50 см* 200 cm, a nawet więcej.

Wszystkie obrazy można podzielić na 2 duże grupy: obrazy pojedyncze (w komplecie 1 obraz) i obrazy modułowe (komplet składa się z dwóch i więcej obrazów, które w połączeniu tworzą jedną całość).

W przypadku obrazów pojedynczych, w większości przypadków ich rozmiary nie przekraczają wysokości 50 cm i 90 cm długości. Wszystkie obrazy większego rozmiaru są albo składowe, na przykład: tryptyki (3 obrazy), albo są dostarczane w formie do złożenia: płótno i komplet drewnianych listw, z których później montuje się blejtram, na który naciąga się płótno.

Najpopularniejszy rozmiar obrazu pojedynczego – 40 сm* 50 cm. W tym rozmiarze jest przedstawiona największa różnorodność wzorów, rozmiar jest uniwersalny i będzie pasował do każdego wnętrza.

Oddzielnie można wyodrębnić bardzo ciekawy rodzaj obrazów pod nazwą "politryptyki", co w tłumaczeniu oznacza "liczny", "składający się z wielu". Mówiąc ogólnie, do tej grupy należą wszystkie obrazy modułowe, czyli 2 i wiecej obrazów, łączy je tematyka a wyglądają jak jednolita całość.

Wśród politryptyków, najczęściej spotykane są tryptyki, czyli obrazy z 3-ch oddzielnych części. Także odmianę politryptyków stanowią dyptyki, kwadryptyki i 5 - 6 sekcyjne obrazy.

Dyptyki to obrazy składające się z dwóch części. Podstawowy rozmiar - 60 * 120Tryptyk to najbardziej popularny rodzaj politryptykow. Jest to dzieło sztuki, składające się z trzech obrazów. Obrazy są związane z jednym tematem bądź ogólną ideą. Zazwyczaj składnuiki tryptyku są jednakowych rozmiarów,  czasem jednak zdarza się, że środkowy obraz może być największy a dwa po bokach mogą być mniejsze. Głównie przedstawiona są w rozmiarach 40 * 120, 50 * 150


Politryptyki w 4-ch sekcje mają rozmiar 50 * 200 i inne. 

 

Rozmiar obrazu decyduje o docelowym audytorium, któremu jest ono przeznaczone.

Obrazy malowane po numerach niewielkiego rozmiaru (10 * 15, 20 * 30, 30 * 30) będą najciekawsze dla młodych artystów od 4 do 12 lat, ponieważ będą one stosunkowo proste w wymalowaniu, posiadają wesołe i ciekawe tematy, często z bohaterami ukochanych kreskówek, ze zwierzętami i innymi tematami dla dziecięcej. Obrazy w takich rozmiarach będą łatwiejsze w wykonaniu dla dzieci, samodzielnie albo z pomocą dorosłego, przy czym proces rysowania nie zabierze wiele czasu i sił.

Malowanie po numerach obrazów większego rozmiaru dedykowane jest raczej dla doroślejszego, trochę bardziej doświadczonego audytorium (od 12 roku życia), a także dla wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w świat pięknego malarstwa i artystyczną atmosferę.

Takie obrazy będą potrzebować więcej czasu i cierpliwości, ponieważ są podzielone na drobniejsze segmenty, liczba kolorów w obrazie – od 20 i więcej. Ale i wynik nie rozczaruje - wychodzi wspaniały duży obraz, który nie przestanie cieszyć Państwa przy każdym spojrzeniu na niego!

TYPY OBRAZÓW PO NUMERACH

Można wyodrębnić 2 duże grupy obrazów do malowania o numerach: klasyczne obrazy po numerach i obrazy specjalne z unikatowymi właściwościami.

Klasyczne malowanie po numerach składa się ze standardowego kompletu farb i pędzelków do rysowania obrazów rozmaitych tematyk i rozmiarów.

Obrazy specjalne posiadają określone właściwości unikatowe, co pozwala wyodrębnić je w oddzielny podgatunek. Spotykać można następujące warianty:

1) Obrazy luminescencyjne.

W danych obrazach do malowaniach po numerach oprócz standardowych farb akrylowych są obecne specjalne farby luminescencyjne (fosforowe), które trzeba nałożyć na gotowy obraz w celu nadania mu świecącego się w ciemności efektu. Może to wyglądać w następujący sposób:

2) Obraz-zegar.

Dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i praktycznym? W komplecie takich obrazów jest obecny mechanizm zegarowy, który łatwo montuje się w obraz. Malujesz obraz, wstawiasz w niego mechanizm zegarowy i otrzymujesz piękną, ciekawą, oryginalną i praktyczną rzecz! 

 

 

 

 

3) Obraz-mandala.

Oryginalny typ obrazów, które nie posiadają numeracji, chociaż są podzielone na segmenty swoimi konturami. Dzięki takiej organizacji artysta sam tworzy swój unikatowy obraz.

Na czym polega istota: w kompletach takich obrazów jest duża ilość farb i kilka wariantów, jak można ozdobić (jakim kolorem) ten albo inny segment. Każdy maluje obraz według własnego uznania, uzyskując tym samym wymagany przez siebie wynik. Ewentualnie wzoruje się na proponowanym przez producenta barwnym schemacie, których zazwyczaj jest ponad 10.  

ASORTYMENT I STOPIEŃ TRUDNOŚCI OBRAZÓW DO MALOWANIA PO NUMERACH

Asortyment obrazów po numerach jest bardzo szeroki i rozległy. W IPICASSO proponujemy Państwu rozmaite tematyki (pejzaże, zwierzęta, kwiaty, arcydzieła znakomitych artystów, dzieła sztuki, szkicowania morskie i tak dalej), motywy, trudność, staramy się by każdy z naszych Klientów znalazł u nas coś dla siebie. 

Dostępne do zamówienia obrazy znajdują się w katalogu internetowym sklepu WWW.IPICASSO.PL. Prowadzimy stałą wymianę danych z naszymi partnerami, proponujemy Państwu tylko najlepsze i popularne hity sprzedaży! Stale rozszerzamy asortyment, proponując nowe i ciekawe warianty początkującym artystom.

Malowanie po numerach zazwyczaj tworzone jest na tekturze albo na płótnie artystycznym. Nasze płótna są naturalne, większość naszych Klientów woli prawdziwe zagruntowane płótno, dlatego nie odchodzimy od tej techniki pomimo zmian w trendach. Dodatowo jak dużo na świecie istnieje arcydzieł namalowanych na tekturze? :)

Stopień trudności obrazów: określa się go przede wszystkim - ilością farb w zestawie oraz ilością detali nadrukowanych na płótnie. Im drobniejsze są segmenty do malowania tym bardziej skomplikowany jest proces malowania, w wyniku czego trzeba więcej czasu i sił do jego wymalowania. Staranna praca, bez wątpliwości, zostanie wynagrodzona przez wspaniały gotowy obraz z ładnym i wyraźnym rysunkiem, doskonałą detalizacją i realistycznością. Często producent określa poziom złożoności obrazów liczbą kolorów, które znjadują się w komplecie. Im więcej kolorów jest w zestawie, tym bardziej pracochłonna i długotrwała jest praca podczas malowania.

POZIOM (JAKOŚĆ) OBRAZÓW PO NUMERACH

Poziom i jakość obrazów po numerach określa się za pomocą 3 podstawowych czynników:

1) Poziom i detalizacja, wyrysowywanie obrazu w momencie jego stworzenia przez producenta. Już w trakcie tworzenia nowego wzoru zakłada się jakość obrazu. Im lepiej producent przerobi obraz w celu detalizacji, poprawnie podzieli na segmenty oraz dokładnie dobierze kolory, tym bardziej wynik będzie odpowiadać Klientowi.

2) Jakość farb, które są w komplecie.

Farby o wysokiej jakości doskonale kładą się na płótno, są gęste, jaskrawe i nasycone. Długo wyglądają jak świeżo nałożone i zachowują blask i dobrą jakość. 

3) Ilość farb, potrzebna do malowania.

Ten sam wzór obrazu w zależności od producenta może być narysowany różną liczbą farb. Im większa ilość farb potrzbena jest do stworzenia obrazu, tym bardziej będzie on nasycony i realistyczny.
Wszystkie te czynniki wpływają bezpośrednio na rezultat końcowy. Aby lepiej zrozumieć, zapoznajmy się z dwoma gotowymi pracami:

Z lewej strony – komplet do twórczości PREMIUM z naszego katalogu IPICASSO; z prawej strony - producent średniej klasy. W tworzeniu obrazu w klasie Premium zostało użytych 31 kolorów, w średniej klasie - 24. Wynik porównania wizualnego dwóch producentów mówi sam za siebie. Czy warto przepłacać za jakość i poziom obrazu? - Wybór zawsze pozostaje dla Państwa, pomimo wszystko serdecznie zapraszamy zakupów u nas! 

 

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ