Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Co to jest malowanie po numerach?

17.08.2017
Artykuły

Co stanowią obrazy po numerach i dlaczego są one tak popularne, możecie Państwo dowiedzieć się z następującego artykułu.


Obrazy po numerach odnoszą się do kategorii towarów DIY (DO IT YOURSELFT), co w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „Zrób sam”. Początkowo wymyślony ponad 50 lat temu w USA, dany segment rynku nabiera obroty, kontynuując stały wzrost i poszerzenie. Ogółem w ciągu kilku lat od chwili wykonania pierwszych wzorów handlowych zostało sprzedano ponad 12 milionów obrazów – był to nieprawdopodobny wybuch popularności na rynkach międzynarodowych.

W latach 2000-ch na Wschodzie w krajach Azji dzięki współczesnym technologiom produkcja obrazów po numerach zdobyła "drugi oddech" i szeroko dała się poznać. Obrazy po numerach poważnie odsunęły klasyczny i tradycyjny element rynku DIY - haftowanie krzyżykiem, przynosząc na rynek coś nowego i oryginalnego. Współcześni producenci obrazów po numerach proponują ogromny asortyment danej produkcji: o różnej jakości, tematyce, o różnych rozmiarach oraz kompletowaniu. Towar jest szeroko przedstawiony w większości krajach świata, jego sprzedaż wynosi ponad setkę milionów dolarów rocznie. Właśnie dlatego malowania po numerach obecnie stanowi jeden z podstawowych driverów współczesnego rynku DIY i przeżywa burzliwy wzrost.

A więc, czym są obrazy po numerach?

Malarstwo po numerach, malowania po numerach, malowania po cyfrach, cyfrowe malarstwo, rysowanie po numerach – wszystko to synonimy słowa „Malowanie po numerach” (Painting by numbers) albo "Obrazy po numerach", oznaczające ten sam proces.

Istota danego procesu następna:

• Zestaw do twórczości posiada artystyczną podstawę (bawełna albo tektura); podstawą jest podzielenie na określone segmenty; każdy segment ma granicę i jest obramowany przez kontur, któremu nadany jest swój numer porządkowy

• Numer segmentu zgadza się z numerem farby, którymi kompletuje się każdy komplet do twórczości. Nasze zadanie – pomalować wszystkie segmenty płótna za pomocą kolorowych farb z odpowiednimi numerami i otrzymać wspaniałe i unikatowe arcydzieło!

Poradzić sobie z takim zajęciem może każdy, właśnie dlatego obrazy po numerach obecnie są tak popularne.

Oryginał                                                                         Gotowy obraz

 
Malowanie obrazów po numerach to unikatowa możliwość dla każdego poczuć się prawdziwym artystą, tworząc arcydzieło swoimi własnymi rękami. Dzięki technice malowania po numerach każdy może tworzyć piękne obrazy nie mając do tego specjalnego wykształcenia artystycznego. W tym celu Państwo będą potrzebować zestaw do twórczości PICASSO, w którym należy zamalować ponumerowaną powierzchnie płótna farbami kolorowymi z numerami, które odpowiadają temu albo innemu numerowi na obrazie.

A jeżeli posiadają Państwo minimalne nawyki malarstwa, takie jak szkliwienie, płynne przejścia barwne, dywizjonizm, efekt zmiękczenia krawędzi i inne – praca zostanie maksymalnie zbliżona do oryginału, posiadając do tego jaskrawą indywidualność i unikatowe właściwości, właściwe tylko Państwu!

Zestaw do twórczości składa się z 2 elementów podstawowych: płótna i kompletu specjalnych farb. Płótno artystyczne jest naciągnięte na drewniany blejtram i w całości gotowe do pracy. Płótno jest wyrobione z zagruntowanego płótna wysokiej jakości naturalnej z fakturą lnianą (100 % bawełna) i stanowi graficzny schemat z konturami, wykonany przez doświadczonych artystów ręcznie i skorygowany w taki sposób, żeby niezawodnie mógł w całości nacieszyć się pasjonującym procesem malowania. Zamiast płótna niektórzy producenci wykorzystują gęstą teksturę. Także spotykają się obrazy z płótnem syntetycznym. Z naszego punktu widzenia właśnie naturalne płótno bawełniane stanowi najbardziej optymalny i właściwy wybór, przecież właśnie na takich płótnach rysują prawdziwi artyści.

W komplecie z płótnem do malowania są farby. W zależności od producenta, w zestawach mogą być albo kolory podstawowe, które trzeba mieszać w celu otrzymania potrzebnego odcienia i efektu, albo już w całości gotowe i ponumerowane komplety farb niezbędnych kolorów, które nie trzeba mieszać samodzielnie, ponieważ o tym zawczasu zatroszczył się producent. W takich kompletach farby są idealnie dobrane według gamy kolorów i przedstawione w potrzebnej ilości, żeby przyszłe arcydzieło bez wątpienia było podobne do oryginału a może nawet lepsze; -) Wszystko zależy tylko od Państwa!

Dlatego nawet jeśli w szkole mama przygotowywała lekcje rysowania zamiast Państwa, pierwsze próby pióra skończyły się lekką przykrością, czasem wypadało rómienić się za swoje własne „arcydzieła” oraz nie znają się Państwo na skomplikowanych i konserwatywnyh kanonach i zasadach artystycznych – nie trzeba się martwić! Teraz wszystko jest proste i dostępne! Nasze zestawy PICASSO pomogą zrealizować wszystkie marzenia!

Przykłady gotowych obrazówObrazy po numerach zdobyły uznanie na całym świecie i dostarczają zadowolenie ludziom wszystkich wieków, kontynuując zdobycie coraz nowych i nowych wielbicieli.

Dołącz się!

 

 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ
 
08.11.2019
Korzyści z malowania dla dzieci
 
 
 
 
27.02.2018
ZNIŻKA ZA OPINIĘ
 
 
 
 
07.10.2017
Miesiąc bezpłatnej dostawy!
 
 
 
 
31.08.2017
Cechy obrazów marki Picasso Premium
 
 
 
 
30.08.2017
Instrukcja malowania