Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Jak szybko zmienić ramę w obrazie?

27.06.2023
Artykuły i recenzje

Aby obrazy stanowiły piękną dekorację wnętrza, dobrym pomysłem okazuje się opatrzenie ich w odpowiednio dopasowane ramy. Zdecydowanie zwiększa to wartość wizualną dzieła. Zmiana ramy obrazu to niekiedy trudne zadanie, ale przy użyciu odpowiednich narzędzi i materiałów można to zrobić szybko i łatwo. Oto kilka wskazówek, jak sprawnie zmienić ramę obrazu. Dzięki nim ukończysz czynność z powodzeniem!
Zmierz obraz i ramę

Pierwszym krokiem w zmianie ramy obrazu jest zmierzenie zarówno obrazu, jak i nowej ramy. Ważne jest, żeby pobrać dokładne wymiary, dzięki czemu nowa rama będzie pasowała idealnie. Aby to zrobić, użyj linijki lub taśmy mierniczej, co pomoże zmierzyć długość i szerokość obrazu, a także nowej ramy. Pamiętaj, aby zapisać te pomiary, żeby móc się do nich odnieść podczas mocowania elementu.

Usuwanie starej ramy

Po zmierzeniu zarówno obrazu, jak i nowej ramy, nadszedł czas, aby usunąć stary element. W tym celu użyj śrubokręta, z jego pomocą odkręcisz wszystkie śruby lub gwoździe, które trzymają starą ramę w miejscu. Gdy mocowania zostaną usunięte, ostrożnie podnieś ramę z okolic obrazu. Pamiętaj, aby obchodzić się z nią delikatnie, ponieważ może się łatwo uszkodzić, a tego na pewno chcesz uniknąć.

Mocowanie nowej ramy

Ostatnim krokiem w zmianie ramy obrazu jest przymocowanie nowej ramy. Sprzedawane w naszym sklepie gotowe ramy do obrazów można samodzielnie zakładać. Zawierają one w zestawie mocowania, w niektórych przypadkach są to zaciski, a w innych modelach trzeba wkręcić specjalne mocowanie. Do założenia ramy nie potrzebujesz więc żadnych dodatkowych przedmiotów, jedyne, co może Ci się jeszcze przydać to śrubokręt, jednak to zależy od typu ramy.

Dostępne w naszym sklepie ramy są bardzo łatwe w montażu, przebiega on sprawnie i bezproblemowo. Przy każdym produkcie znajdziesz informację o sposobie mocowania. Zmiana ramy obrazu nie musi być trudna ani czasochłonna. Dzięki tym wskazówkom każdy może szybko i łatwo zmienić ramę swojego obrazu w krótkim czasie!

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ