Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Dopracowanie obrazu malowanego po numerach

14.03.2023
Artykuły i recenzje

Obrazy stanowią piękne dekoracje domów i mieszkań. Nierzadko można spotkać je zawieszone na ścianach lub postawione na komodzie czy biurku. Mogą to być różne dzieła, ale największą dumę przynoszą te, wykonane przez domowników. Ogromną satysfakcję stanowią obrazy wybrane na wyjątkową okazję albo te, które mają sakralne znaczenie. Nawet jeśli nie jesteś artystą, możesz namalować piękny obraz i po oprawieniu go w ramę, wyeksponować go we wnętrzu. Właśnie dlatego dużo naszych klientów wybiera obrazy odpowiednie do wystroju wnętrza i kolorystyki pokoju, co pomaga podkreślić zarówno wystrój pomieszczenia, jak i temat dzieła.

Obecnie technika malowania po numerach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to zajęcie odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wiadomo, że dzieci nie zawsze sobie poradzą z trudnymi albo zbyt małymi strefami na obrazie. Dlatego rodzice mogą po ukończeniu obrazu przez dziecko poprawić niewielkie niedoskonałości na płótnie w postaci wyjść za linie albo białych niedomalowanych kropek. Na pudełku znajdują się dokładne wskazówki, pomagające ukończyć obraz tak, żeby był prawdziwym arcydziełem. Często wiele pasjonatów malowania po numerach dodaje od siebie elementy, które mogą pasować na obrazie, na przykład kwiaty albo elementy krajobrazu (góry, drzewa, zwierzęta). Dla dzieł przedstawiających zwierzęta pasuje technika dodawania kilku warstw sierści zwierząt albo piór ptaków.

Jak zabezpieczyć obraz?

Na rynku istnieją świetne rozwiązania, aby zabezpieczyć obrazy do malowania po numerach po to, żeby prezentowały się lepiej i dłużej. Dla nadania połysku dziełom pomalowanym farbami akrylowymi warto zastosować specjalny środek, jest nim werniks – przezroczysty preparat do naniesienia na płótno po pomalowaniu. Nie potrzeba go dużo. Są wersje płynne, a także w sprayu. Po pokryciu werniksem efekt jest zachwycający.

Jak doskonalić umiejętność malowania po numerach?

Bardzo ważne jest ćwiczenie umiejętności. Im więcej malujesz, tym sprawniej będziesz kończył swoje prace. Gdy już będziesz zadowolony z efektu, opraw swoje dzieło w piękną, dopasowaną do niego ramkę. Oprawienie obrazu w nowoczesną ramę stanowi również piękną dekorację wnętrza. Dopasuj ramkę pod względem kolorystycznym do wystroju pomieszczenia, w którym ma się znaleźć dzieło.

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ