Please rotate your device
We don't support landscape mode yet. Please go back to portrait mode for the best experience.

Rodzaje, jakość i asortyment obrazów po numerach

30.08.2017
Artykuły

 

Po przeczytaniu danego artykułu poznają Państwo, jakie istnieje malowania po numerach; jakie rozmiary obrazów po numerach; jakie istniją tematyki obrazów dla malowania po numerach na płótnie i ich jakość.

Obrazy po numerach biorą pod umagę różne grupy wiekowe, posiadają różną złożoność oraz rozmiary. Jednak bez względu na wiek oraz preferencje do wypełnienia obrazu (pejzaż, martwa natura, portret etc.), każdy odnajdzie dla siebie coś nowego i ciekawego.

ROZMIARY OBRAZÓW PO NUMERACH. CZYNNIK KSZTAŁTU OBRAZÓW PO NUMERACH

Współczesny rynek proponuje ogromną różnorodność rozmiarów obrazów, jednak największym popytem korzystają się następujące popularne rozmiary obrazów po numerach: 10 см* 15 cm; 20 см* 30 cm; 30 см* 40 cm; 40 см* 40 cm; 40 см* 50 cm.

Spotykają się również obrazy większych rozmiarów, na przykład: 50 сm* 65 cm, 40 см* 80 cm i ogromne obrazy składowe, osiągające rozmiarów 50 см* 200 cm a nawet więcej.

Wszystkie obrazy można podzielić na 2 duże grupy: obrazy pojedyńcze (w komplecie 1 obraz) i obrazy modułowe (komplet składa się z 2- ch i więcej obrazów, które jednoczone są 1-ym tematem).

Jeżeli chodzi o obrazach pojedynczych, w przytłaczającej większości przypadków ich rozmiary nie przekraczają wysokości 50 cm i 90 cm długości. Wszystkie obrazy większego rozmiaru są albo składowe, na przykład, tryptyki (3 obrazy), albo są dostarczane w rozebranej postaci: płótno i komplet drewnianych listw, z których później montuje się blejtram, na który naciąga się płótno.

Najpopularniejszy rozmiar obrazu pojedyńczego – 40 сm* 50 cm. Właśnie w tym rozmiarze jest przedstawiona największa różnorodność tematów, taki rozmiar jest uniwersalnym i będzie pasował do każdego wnętrza.

Oddzielnie można wyodrębnić bardzo ciekawy rodzaj obrazów pod nazwą "politryptyki", co w tłumaczeniu oznacza "liczny", "składający się z wielu". Mówiąc po prostu do tej grupy wchodzą wszystkie obrazy modułowe, czyli 2 i wiecej obrazów są połączone jedną tematyką i wyglądają jako jednolita całość.

Najpopularniejsze wśród politryptyków to tryptyki, czyli obraz z 3-ch oddzielnych części. Także odmianę politryptyków stanowią dyptyki, kwadryptyki i 5 - 6 sekcyjne obrazy.

Dyptyki to obrazy składające się z dwóch części, tj. parowe plastyczne dzieło. Podstawowy rozmiar - 60 * 120Tryptyk to najbardziej popularny rodzaj politryptykow. Jest to dzieło sztuki, składające się z trzech obrazów. Obrazy są jednoczone jednym tematem albo ogólną ideą. Praca rozdziela się na trzy sekcje, które wiszą razem i obok. Średnia praca może być największą, po bokach są rozmieszczone dwie mniejsze sekcje tryptyku. Albo składające tryptyki są równych rozmiarów. Głównie są przedstawione w rozmiarach 40 * 120, 50 * 150


Politryptyki z 4-ch sekcje mają rozmiar 50 * 200 i inne.
 

 

Rozmiar obrazu decyduje o docelowym audytorium, któremu jest one przeznaczone.

Tak, obrazy po numerach niewielkiego rozmiaru (10 * 15, 20 * 30, 30 * 30) będą ciekawe dla młodych artystów od 4 do 12 lat, ponieważ są stosunkowo proste w ozdabianiu i stanowią wesołe i ciekawe tematy z bohaterami ukochanych kreskówek, dobrymi zwierzętami i innymi tematami tematyki dziecięcej. Taki rozmiar obrazu może narysować każde dziecko, samodzielnie albo za pomocą dorosłego, przy czym proces rysowania nie zabierze wiele czasu i sił.

Malowania po numerach obrazów większego rozmiaru (od 30 cm* 40 cm i kończąc dużymi obrazami modułowymi) bardziej pasują dla doroślejszego doświadczonego audytorium od 12 lat, a także dla wszystkich, kto chce zanurzyć się w świat pięknego malarstwa i atmosferę pracowni twórczej prawdziwych artystów.

Takie obrazy po numerach będą potrzebować więcej czasu i cierpliwości, ponieważ są podzielone na drobniejsze segmenty, liczba kolorów w obrazie – od 20 i więcej. Ale i wynik nie rozczaruje - wychodzi wspaniały duży obraz, który nie przestanie cieszyć Państwa przy każdym spojrzeniu na niego!

TYPY OBRAZÓW PO NUMERACH

Co dotyczy bezpośrednio typów obrazów, tu można wyodrębnić 2 duże grupy: klasyczne obrazy po numerach i obrazy specjalne z unikatowymi właściwościami.

Klasyczne malowania po numerach składa się z standardowego kompletu farb i pędzelków do rysowania obrazów rozmaitych tematyk i rozmiarów.

Obrazy specjalne posiadają określone właściwości unikatowe, co pozwala wyodrębnić ich w oddzielny podgatunek. Spotykają się następujące warianty:

1) Obrazy luminescencyjne. W danych obrazach dla malowaniach po numerach oprócz standardowych farb akrylowych są obecne specjalne farby luminescencyjne (fosforowe), które nanoszą się na gotowy obraz w celu nadania mu świecącego się w ciemności efektu. Wygląda całe to piękno w następujący sposób:

2) Obraz-zegar. Dlaczego by nie połączyć przyjemne z pożytecznym i praktycznym? W komplecie takich obrazów jest obecny mechanizm zegarowy, który łatwo montuje się w obraz. A więc rysujesz obraz, wstawiasz w niego mechanizm zegarowy i otrzymujesz piękną, ciekawą, oryginalną i praktyczną rzecz!


 

 

 

 

 

3) Obraz-mandala. Oryginalny typ obrazów, który nie posiada numerację, chociaż jest podzielony na segmenty konturami. Dzięki takiej organizacji artysta sam tworzy swój unikatowy obraz.

Na czym polega istota: w kompletach takich obrazów jest duża ilość farb i kilka wariantów, jak można ozdobić (jakim kolorem) ten albo inny segment. Każdy sam na swoje uznanie maluje obraz i uzyskuje wymagany wynik, albo wzoruje się na proponowanym przez producenta barwnym schemacie, których zazwyczaj jest ponad 10. Oto tak może wyglądać obraz, który został narysowany różnymi sposobami. 

ASORTYMENT I ZŁOŻONOŚĆ OBRAZÓW PO NUMERACH

Asortyment obrazów po numerach jest nieskończony. Komplety do malowania PICASSO proponują rozmaite tematyki, motywy dla ludzi o różnym wieku i na dowolny gust: pejzaże, zwierzęta, kwiaty, arcydzieła znakomitych artystów, dzieła sztuki, szkicowania morskie i tak dalej.

Dostępne dla zamówienia i znajdujące się w obecności obrazy są przedstawione w katalogu internetowym sklepu WWW.IPICASSO.PL. Prowadząc stałą wymianę danych z naszymi partnerami, proponujemy Państwu  tylko najlepsze i popularne hity sprzedaży! Stale rozszerzamy asortyment, proponując nowe i ciekawe warianty początkującym artystom.

Malowanie po numerach zazwyczaj bywa albo na tekturze albo na płótnie artystycznym. Większość ludzi lubi prawdziwe zagruntowane płótno, a zresztą czy dużo istnieje arcydzieł światowych, napisanych na tekturze?)

Co dotyczy złożoności obrazów: złożoność obrazów określa się, przede wszystkim, ilością farb i detalizacją płótna. Im drobniejsze są segmenty do malowania, tym bardziej skomplikowanym jest uważane płótno, w wyniku czego trzeba więcej czasu i sił do jego malowania. Ale taka staranna praca, bez wątpliwości, zostanie wynagrodzona przez wspaniały gotowy obraz z ładnym i wyraźnym rysunkiem, doskonałą detalizacją i realistycznością. Często producent określa poziom złożoności obrazów liczbą kolorów, które wchodzą w komplet. Częściowo to tak, przecież im więcej kolorów jest w zestawie, tym bardziej pracochłonną i długotrwałą jest praca w malowaniu. Jednak, z naszego punktu widzenia, złożoność kształtuje się właśnie rozmiarem każdego segmentu: są obrazy z takimi drobnymi segmentami, że ich trzeba zamalowywać wykałaczką, ponieważ zrobić to pędzelkiem jest bardzo złożonym procesem.

POZIOM (JAKOŚĆ) OBRAZÓW PO NUMERACH

Poziom i jakość obrazów po numerach określa się za pomocą 3 podstawowych czynników:

1) Poziom i detalizacja, wyrysowywanie obrazu na chwilę jego stworzenia przez producenta. Już w trakcie stworzenia nowego tematu zakłada się jakość obrazu. Im lepiej producent przerobi obraz w celu detalizacji, poprawnie podzieli na segmenty, dokładnie dobierze kolory, tym bardziej wynik będzie odpowiadać Klientowi.

2) Jakość farb, które są w komplecie.

Farby o wysokiej jakości doskonale kładą się na płótno, nie prześwietlają się, są gęste, jaskrawe i nasycone. Długo nie płowieją i zachowują początkowy wygląd obrazu

3) Ilość farb, potrzebna do malowania.

Ten sam wzór obrazu w zależności od producenta może być narysowany różną liczbą farb. Im większa ilość farb bierze udział w stworzeniu obrazu, tym bardziej on będzie nasycony i realistyczny.
Wszystkie te czynniki wpływają bezpośrednio na rezultat końcowy. Aby lepiej zrozumieć, zapoznajmy się z dwoma gotowymi pracami:

Z lewej strony – komplet do twórczości PICASSO Premium; z prawej strony - producent średniej klasy. Istnieją jeszcze producenci najniższego segmentu cenowego, ale nie będziemy ich nawet rozpatrywać ze zrozumiałych przyczyn. W tworzeniu obrazu klasy Priemium bierze udział 31 kolorów, w klasie średniej - 24. Wynik porównania wizualnego dwóch producentów mówi sam za siebie. Czy warto przepłacać za jakość i poziom obrazu? - Wybór zawsze pozostaje za Państwem.

 

 
 
 
OGÓLNA OCENA TOWARU:
Brak opinii
Podziel się swoją opinią i opowiedz o tym produkcie innym!
ZALOGUJ SIĘ I NAPISZ OPINIĘ
 
08.11.2019
Korzyści z malowania dla dzieci
 
 
 
 
27.02.2018
ZNIŻKA ZA OPINIĘ
 
 
 
 
07.10.2017
Miesiąc bezpłatnej dostawy!
 
 
 
 
31.08.2017
Cechy obrazów marki Picasso Premium
 
 
 
 
30.08.2017
Instrukcja malowania